mehdipersian

VIP
 • تعداد محتوا

  2,639
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  143

تمامی ارسال های mehdipersian

 1. آغاز مراحل ساخت دومین فروند از هواپیمای ترابری سیمرغ امیر خواجه فرد: به فضل خداوند تست‌های پروازی اولین فروند از هواپیمای ترابری سیمرغ با موفقیت در حال سپری شدن است و ان‌شاءالله به زودی این هواپیما در چرخه‌ی عملیاتی قرار خواهد گرفت که با توجه کاربری‌های متنوع آن بخشی از نیاز هوایی کشور تامین خواهد شد.مراحل ساخت دومین فروند از هواپیمای ترابری سیمرغ نیز آغاز شده است.
 2. توان پدافندی نیروی هوافضای سپاه : برد کوتاه : 9 دی : دزفول : تور ام 1 : برد متوسط : سوم خرداد و طبس : برد بلند : مهران :
 3. توان فضایی نیروی هوافضای سپاه : ماهواره بر قاصد : ماهواره بر قائم 100 :
 4. توان موشکی نیروی هوافضای سپاه : موشک های کروز : پاوه : سومار : موشک های بالستیک : فتاح 1 : فتاح 2 : عماد : سجیل : قدر : رضوان : خرمشهر 2 : خرمشهر 4 خیبر : فاتح 110 : فاتح 313 : ذوالفقار : دزفول : خیبرشکن 1 : حاج قاسم :
 5. توان پهپادی نیروی هوافضای سپاه : شاهد 149 غزه : شاهد 129 : شاهد 136 : شاهد 238 : شاهد 191 : شاهد 141 : شاهد 133 : مهاجر 6 :
 6. طرح بروز رسانی تانک های ام 60 ایران ایران 455 تانک M60A1 را از آمریکا خریداری کرد که تعداد زیادی در زمان جنگ با عراق از بین رفتند. رسانه های غربی تخمین میزنند ایران هنوز 150 تانک عملیاتی ام 60 را در انبار دارد همچنین احتمالا تعداد زیادی نیز غیرعملیاتی در انبارها باشد که میتواند گزینه ی مناسبی برای بروز رسانی باشد. عکس بروز رسانی جدید تانک M60A1 در ایران : چند ماه پیش بود که عکس و فیلمی از یک بروز رسانی جدید تانک ام 60 در ایران منتشر شد. طبق عکس، برجک تغییرات گسترده ای کرده و حتی احتمالا عوض شده.احتمال دارد با تغییر برجک، توپ تانک نیز عوض شده باشد و به توپ 125 میلیمتری ساخت ایران تبدیل شده باشد. تانک با صفحه های محافظ مدولار جدید دارای زره بهتر شده و یک سامانه ی تسلیحات کنترل از راه دور روی برجک قرار گرفته و دید پانورامیک جدید برای تانک ایجاد شده. به طور کلی به نظر میرسه در این بروز رسانی از بروزرسانی تانک سابرا الهام گرفته شده است:
 7. توان هوایی نیروی هوافضای سپاه : سوخو 22 های سپاه : توکانو های سپاه : سوخو 25 های سابق سپاه : ایلیوشین سپاه : آنتونوف 74 سپاه : هاربین Y-12 سپاه :
 8. سلاح های مورد استفاده ایران به نقل از محسن رضایی: ۱۶۲ پهپاد (شاهد 136) ۱۰۰ موشک بالستیک (عماد،قدر،رضوان،خیبرشکن 1) ۳۰موشک کروز (پاوه) رسانه های غربی فقط تعداد موشک های بالستیک را زیاد اعلام کردند. نرخ موفقیت رهگیری ائتلاف دشمن: کروز ها و شاهد ها را با 200 جت جنگنده و همکاری 7_8 کشور زدند(آمریکا و انگلیس و آلمان و فرانسه و ترکیه و اردن و عربستان و خود اسرائیل) البته احتمالا چند مورد برخورد داشته که مدرک برایشان نداریم. موشک های قدر و رضوان و عماد که نسخه های بروز شده ی شهاب 3 قدیمی ایران هستند. از اول هم امیدی به عملکرد خوب در مقابل سامانه های پدافندی نباید برایشان میداشتیم. موشک جدید فقط خیبر شکن 1 بوده که عملکردش به نظر خوب بوده و مواردی که اصابت کردند خیبر شکن1 بودند. حداقل 15 موشک بالستیک به اسرائیل برخورد کرده با توجه به فیلم های پخش شده. این یعنی موفقیت پدافند موشکی اسرائیل و آمریکا و اردن کمتر از 85 درصد بوده.
 9. حمله ی مقاومت عراق به بندر ایلات با دو پهپاد شاهد 131
 10. اولین تصاویر کلی ماهواره ای از پایگاه های هوایی نواتیم و رامون اسرائیل(البته دوباره کیفیت پایین و ابری! ) 4 موشک به پایگاه نواتیم برخورد کرده: ادعا کرده خسارت کم بوده(از این فاصله چطور دیده را خدا داند) ادعا میکنه موشکی به پایگاه رامون برخورد نکرده: جالبه که نصف تصویر این پایگاه ابری هست! تصاویر نزدیکتر از پایگاه نواتیم: با تشکر از دوستمان @bds110 پ. ن: ما همچنان منتظر تصاویر حداقل 15 موشک ایرانی هستیم که به این پایگاه ها اصابت کرده است. فیلم برخورد این موشک ها هفته هاست که منتشر شده است.
 11. سردار حاجی زاده فرمانده کل نیروی هوافضا هست و این اتفاق به خاطر اشتباه یک واحد تور ام 1 بوده که مسئولش مجازات هم شد.سردار اصلا اون زمان هم در غرب کشور بود برای حمله ی موشکی به عین الاسد.
 12. ساقط شدن بالن جاسوسی اسرائیل و به غنیمت درآمدن آن توسط حزب الله حمله با 3 موشک الماس به مرکز کنترل بالن جاسوسی اسرائیل تصاویر حزب‌الله از حملات با موشک ضدزره الماس به مرکز کنترل بالن جاسوسی در شمال اسرائیل که تلفاتی در بین صهیونیست‌ها نیز دیده می‌شود و همچنین باعث از کنترل خارج شدن بالن جاسوسی شد. هدف موشک اول: هدف موشک دوم: هدف موشک سوم: از کنترل خارج شدن بالن جاسوسی:
 13. شکار یک مرکاوای دیگر توسط حزب الله با موشک الماس
 14. به غنیمت در آمدن AGM_179 آمریکایی در یمن با شکار پهپاد آمریکایی MQ_9 توسط انصارالله یمن، موشک هوا به زمین و ضد زره AGM_179 تقریبا سالم به دست آمده و این موشک در دستان انصارالله یمن است. این موشک پیشرفته دارای هدایت میلی موجی و لیزری با کلاهک های مختلف است.این موشک میتواند در همه ی شرایط آب و هوایی علیه اهداف ثابت و متحرک استفاده شود. برد این موشک 8 کیلومتر میباشد.
 15. تصویر ماهواره ای از تونل های در حال ساخت در نطنز:
 16. کلیپ زمان قبل و بعد را نشان نمیده و تصویر کامل آسمان را هم نشان نمیده شلیک و اثرات 8 موشک پدافندی از سه نقطه در فیلم هست. برخورد قطعی 4 موشک به اهداف هم دیده میشه(احتمالا یکی از اهداف خود پدافند بوده) در آسمان 3 انفجار دیده میشه، من که نتوانستم قطعی بگویم موشک رهگیری شده یا نه همچنین چندین موشک پدافندی هم با خطا رفتن به سوی ناکجا آباد در آسمان میروند. همچنین 5_6 موشک نورانی با یک نور شدید و که بعد خاموش میشه وجود داره، برای این ها سه احتمال میدهم: 1_موشک های خوشه ای هستند که باز میشوند. 2_تکه های موشک های رهگیری شده که در حال سقوط هستند. 3_موشک های فریب، یعنی این موشک ها کارشان این هست که پدافند را فریب بدهند(نور زیاد هم تولید میکنند) تا موشک های با کلاهک جنگی بتواند از پدافند رد بشوند.
 17. تصاویر ماهواره ای جدید از پایگاه فضایی چابهار با تشکر از دوستمان @bds110
 18. استتار پرتابگر موشک های پدافندی با کامیون های غیر نظامی این کامیون تجاری مجهز به موشک پدافندی در نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپاه به نمایش در آمده است. استفاده از این نوع استتار، سرکوب پدافند ایران را برای دشمن بسیار سخت میکند.
 19. طرح رنگ آمیزی یاک 130 ایرانی نظرات در مورد روش رنگ آمیزی این هواپیما خیلی مثبت نبوده.
 20. فیلم شکست پدافند اسرائیل در مقابل موشک های ایران در این فیلم میبینیم که موشک های پدافندی اسرائیل شلیک میشوند و نمیتوانند جلوی موشک های ایران را بگیرند. حتی به نظر میرسه یکی از موشک ها به مکان شلیک موشک های پدافندی برخورد میکند. تماشای فیلم: https://www.aparat.com/v/bbl619o دانلود فیلم: https://uploadkon.ir/uploads/c97010_24RDT-20240510-090626.mp4
 21. مخالفم. قرار نیست که سر هر چیزی جنگ راه بیندازیم. البته استفاده از زور محدود توصیه میشود. نمونه های خوب استفاده ی زور محدود: یکی اقلیم کردستان عراق هست که به نظر میرسه سر عقل اومدند. ادم شدن عربستان افسار زده شدن به اسرائیل منطقی شدن آمریکا پاکستان هم تازگی ها حرف های جدید میزنه راه های دیگر ادب کردن همسایه ها البته بعضی راهکارها طولانی مدت هست. نمونه ی خوب استفاده کردن از تهدید : حمله نکردن آذربایجان به ارمنستان نمونه های استفاده از اهرم های فشار دیگه: همکاری ترکیه با ایران در موارد امنیتی اقتصادی همکاری امارات با ایران در موارد اقتصادی منطقی شدن طالبان در کابل
 22. در اون سال و الان، طالبان هیچ مخالف قدرتمندی داخل افغانستان نداره. این مقاومت ملی که شما ازش نام میبری چند روزه تار و مار شد. ایران باید دقیقا از کی حمایت میکرد؟
 23. دور بردترین حمله ی موشکی ایران: در عملیات وعده ی صادق شاهد دوربردترین حمله ی موشکی ایران تا کنون بودیم. گزارش شلیک موشک از شهرهای مختلف در ایران داده شده که به نظر حمله از اصفهان و شیراز به اسرائیل دوربردترین حمله بوده: حمله از اصفهان به اسرائیل : حدود 1600 کیلومتر فاصله حمله از شیراز به اسرائیل : حدود 1700 کیلومتر فاصله
 24. حقوق بشر آمریکایی ۱۲ سناتور جمهوری‌ خواه در نامه‌ای، دادستان ارشد دیوان بین‌المللی کیفری را تهدید کرده‌اند که در صورت صدور حکم بازداشت نتانیاهو، عواقب سختی برای او، خانواده و کارکنانش خواهد داشت. پ. ن: این افراد اکثرا مسیحیان صهیونیست هستند که نوکران بی عقل صهیونیست بین الملل به حساب می آیند. توصیف قشنگشان تصویر زیر هست: