امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دقیقا مشکل من با حرف شما همین جمله است.اینکه تانک ساز شدن به معنی این نیست که حتما باید موتور و توپ رو ما بسازیم.اگر واقعا شاسی ها دو مدل باشه،یعنی یک مدل تی ۷۲ و یک مدل ساخت خودمون و به تبع اون دو برجک و با توجه به تغییرات کامل داخل تانک و الکرونیک و اوپتیک ایرانی عملا ما تانک سازی شدیم که موتور و توپ رو نمیسازه.مثل خیلی از تانک سازهای دیگه.
اصلا برای ما که توان صادراتی عمده نداریم ساخت موتور تانک ارزش اقتصادی نداره.مگه ما خودمون چه تعداد موتور تانک میخوایم که به خاطر ساختش اونهمه هزینه کنیم.اوکراین یا روسها یا غربیها به تموم دنیا صادرات دارن که سرمایه گذاری میکنن.

انشالله یک سیستم دفاع فعال ایرانی این تانک خوب رو کامل تر میکنه.

یکی از مواردی که وجود داره اینه که هیچ معلوم نیست شاسی توی ایران تولید بشه. تا جایی که یادمه حتی قبلا هم موقع مونتاژ تی 72 ها شاسی رو وارد می کردیم. اون مواردی که به نظر می رسه شاسی نو باشه (اگر واقعا نو باشه و به قول یکی از دوستان صرفا رنگشو نتراشیده باشن) معلوم نیست منبع و منشأ چی بوده. به قول دوستان صنایع دورود حتی دستگاه هاشو فروخت. نمی تونن که یه دفعه به سرعت خط تولید راه بندازن.

الان ایران اگر واقعا در حال توسعه سیستم دفاع فعال هست، باید روی این تانک هم نصبش کنه. مورد دیگه ای که جای کار داره توپ این تانک هست. به شدت مهمه که ایران بره دنبال تولید این توپ (البته اگر به فرض محال سیستم اتولودر رو عوض کنن تا گلوله های انرژی جنبشی بزرگتر هم بتونه شلیک کنه تاثیر چشمگیر تر خواهد بود).

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کم کم بعد از کاهش حساسیت ها مدل اصلی تانک (T-90 حالا با تغییراتی کم یا با هیچ تغییری)مونتاژ می شه!(اگر روسیه بازم بازی در نیاره)! hee_hee(خبر تولیدش هم رو هم چند ماه قبل امیر پوردستان گفت!بعدا برای کاهش حساسیت و واکنش های خارجی این نوع رو نمایی در نظر گرفتن)!!! دعا می کنم که این بارمونتاژ با آوردن دانش پایه باشه!(اون طوری که نشان داده شده حداقل در نمونه ملی :laughing: !بعضی از ادوات نظامی خودی نصب شده!حال باید دید در نمونه اصلی چطور(اون  که تا چندی دیگه نمایش داده نمی شه)!

حالا فکر کنید جنگنده سوخو خریداری شده،کم کم در حال شروع انتقال را چطور می خوان بیان کنند(اگر روسیه بازم بازی در نیاره)!!شاید هم از دل جنگنده ها سوخو خودی!یک شبه سوخو ملی تولید بشه! :laughing: rolling_on_the_floor  rolling_on_the_floor  !!!!

جنگ داخلی سوریه برای ما در بعضی موارد هم خوب بود(هر چند دوست داشتن جنگ در یک کشور دیگر خوب نیست)!!!!من شخص این مونتاژ رو بیشتر و اصلی تر و واقعی تر می بینم تا تولید بالگرد ملی صبا rolling_on_the_floor !!!!

!!!!!!!!!!!!!!!باز تعریف منافع راهبردی ابر قدرت ها رو دست کم نگیرید!!!!!!!!!!!!!!

ببخشید اینکه این حروف می زنم(من نه ملی گرایی و نه سیاست بازی کورم نکرده)! آیا می دونیم که فروش سالانه اسلحه روسیه چقدر است!حالا بماند کشورهای غربی!می دونید خود روسیه میراث دار سال ها سرمایه گذار شوروی سابق است!چه شده یک شبه تانکی برابر تانک روسی تولید می شه و شاید هم خوب تر!(تانکی که شاید برابر تولید ناخالص کشوری همانند لبنان،اردن،...و غیره خرج تولید دانش و تکنولوژی شده است)!

یکی این سئوال رو جواب بده؟!بودجه دافاعی و ساخت و تکنولوژی ما چقدر است و برابر چه میزان از بودجه فقط صنایع و تکنولوژی زرهی روسیه می شه!! rolling_on_the_floor 

--------------------------------------------

میزان صادرات روسیه در سال فقط سال 2014

http://uupload.ir/files/hnr9_b999i_graphics_usrussiaarmsrace-3.jpg

ویرایش شده در توسط ma1365
  • Upvote 11
  • Downvote 31

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک توصیه دوستانه دارم برای دوستان که نظراتشون رو بیان میکنن از این شکلکا استفاده نکنن اگه حتی منطقی ترین وعلمی ترین پست رو با این شکلکا ارسال بشه در برابرش جبهه گیری میشه
شرمنده اگه اسپم بود لازم بود حذف کنید ویرایش شده در توسط mohammad741741
  • Upvote 16
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نوع بومی؟(من موندم توی این درگیری واقعی این همه کابل بدون محافظ این وسط چکار می کنه؟(چیزی به نام بالانس سازه و ساختار وجود دارد(یکم مونده که برجک بدون بالانس تانک!تانک به یک طرف ببره)!مسائل دیگه خودتون حدس بزنید و خودتون با تانک دیگه مقایسه کنید)!در اخر هم و یک قطعه از مونتاژ تانک روسی رو هم که نشان داده اند!

1)نوع ایرانی

http://uupload.ir/files/app2_1.png

http://uupload.ir/files/v61x_2.png

http://uupload.ir/files/2bmd_3.png

http://uupload.ir/files/8yh_4.png

2)مونتاژنوع روسی

http://uupload.ir/files/k8pw_5.png :laughing:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!لطفا جواب بدهید!!طراحی چیزی خوبی اما نه به این افتضاح(یادش رفته!دستش زیاد رفته!اون قسمت سایدگی دیگه افتضاح توی عکس پایین معلومه)!! rolling_on_the_floor

http://uupload.ir/files/aytw_6.png

• Upvote 8
  • Downvote 35

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان نمی خوام کار مهندسین و کارشناسانمون رو کوچیک کنم. اعتراف هم میکنم از این رونمایی ذوق زده شده ام ولی هرچی فکر میکنم حدس میزنم کمک جدی روسیه تو کار بوده. احتمالا ورژنی از تی 90 بوده و یا اگر ارتقا تی 72 است با کمک روسیه بر مبنای تی 90 بوده چون قبولش سخته تا همین چند سال پیش صحبت تولید ذولفقاری بود که پروژه اش 20 سال طول کشیده بود و همه را ناامید کرده بود چطور یک دفعه همچین جهشی کردن

مبارک باشه و امیدوارم همونطوریکه به نظر میاد باشه چون سیستم ما سیستم درستی نیست متاسفانه از سیستم ما تا حالا اقارب و .. بیرون اومده بوده حالا چی شده که کرار داده بیرون الله اعلم  . ولی با تمام وجود امیدوارم بسته ارتقا از طرف روسیه نباشه  

پاینده باد ایران

قطعا روابطی که با روسیه پیدا کردیم  تاثیر گذار بوده یکسری خبر ها بدون تکذیبیه بود که ایران میخواد تی90 بخره ولی تا حالا خبری نشد ممکنه زرنگی کرده باشیم و بخواهیم با کمک روس ها در ایران خط تولید یک نوع جدیدشو  بیاریم  چون تجربه خوب و طولانیی در تولید تی 72 هم داریم که مبنای تی90 هست ولی که صحتش قابل اثبات نیست در مجمولا  قطعا با مشارکت بالای 80-90درصدی روس ها بود ...

به هر حال مهم اینه که  الان خط تولیدش در ایران هست و صفرتا صدش در ایران تولید میشه و اینکه روس ها دست داشتن هیچ  خللی ایجاد نمیکنه...مگه رقبای منطقه ای ما صفر تا صد تجهیزاتشون داخلی هست که ما احساس خطر میکنیم ازشون ...

ولی خب هنوز هیچ چیزی تموم نشده  فیلمی که از خط تولیدش پخش شده تولید با نرخ بسیار پایین رو نشون میداد  اما  باید تبریک گفت  به مجموعه نیرو های مسلح مخصوصا بخاطر رونمایی...

ویرایش شده در توسط lordashrafi
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دستاوردی ارزشمند رو با یک رونمایی ابرومند معرفی کردند . من احتمال کمک روس ها در پروژه رو رد نمیکنم اما اینکه بیایم بگیم‌واردات محضه و این وسط شما فهمیدی و طرف های تحریم کننده ما نفهمیدند و تحریم نکردند ...
در ضمن امیدوارم روند واردات این کیت ها شدت بگیره و ما شاهد ارتقای سوخو ۲۴ هامون به پکفا باشیم :)

آرزو بر جوانان عیب نیست ، من کمک شما رو واردات ۹۰ % قطعات تصور میکنم  بهرحال از عقبه دستاورد های ما معلومه که توانای ما در چه حدی هست ،امیدوار این کمک های جزئی دوستان روس شما بیشتر هم بشه که هویزه ها طلایه ها اقارب ها  تبدیل بشه به امرپ های مثل تایفون :)))))

خدا این روس های مهربان رو برای ما نگهداره که دیدن ما یهوی از تانک اونها بدون داشتن حتی یه نمونه از اون به این زیبای کپی برداری کردیم اما هیچ شکایتی نکردن ، مثل غربی ها نیستن که ،اینها خرن آخه :)))

از اونجا که ما بدون داشتن هیچ نمونه ای تونستیم کرار رو از تی ۹۰ بسازیم پس بزودی شاهد ذوالفقار جدید هم خواهیم بود چون همین الان آبرامز در عراق در دسترس هست

من شاد هستم از اینکه آدم های کمتری میمیرن با واردات صحیح شما شد باشین از اینکه این دستاورد ما هست هرکسی با افکارش شناخته میشه :))

• Upvote 20
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آرزو بر جوانان عیب نیست ، من کمک شما رو واردات ۹۰ % قطعات تصور میکنم  بهرحال از عقبه دستاورد های ما معلومه که توانای ما در چه حدی هست ،امیدوار این کمک های جزئی دوستان روس شما بیشتر هم بشه که هویزه ها طلایه ها اقارب ها  تبدیل بشه به امرپ های مثل تایفون :)))))

خدا این روس های مهربان رو برای ما نگهداره که دیدن ما یهوی از تانک اونها بدون داشتن حتی یه نمونه از اون به این زیبای کپی برداری کردیم اما هیچ شکایتی نکردن ، مثل غربی ها نیستن که ،اینها خرن آخه :)))

از اونجا که ما بدون داشتن هیچ نمونه ای تونستیم کرار رو از تی ۹۰ بسازیم پس بزودی شاهد ذوالفقار جدید هم خواهیم بود چون همین الان آبرامز در عراق در دسترس هست

من شاد هستم از اینکه آدم های کمتری میمیرن با واردات صحیح شما شد باشین از اینکه این دستاورد ما هست هرکسی با افکارش شناخته میشه :))

ایول دادچ!این خط اول منو دیوانه کرد!! rolling_on_the_floor rolling_on_the_floor !!!!موافقم با تمام حرف هات :applause: !!ولی خدایی چه خوب جواب دادی،مردم از خنده rolling_on_the_floor  rolling_on_the_floor!! 

• Upvote 6
  • Downvote 20

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان خیلی چیزا رو گفتن ولی آیا کرار هم مثل تی نود اس ام مقاومت در برابر ای ام پی رو داره یا نه؟Electromagnetic protection system

Automatic target tracking independently provided from the gunner’s and commander’s stations with “gunner-hunter” mode implementation یه نکته جالب امیدوارم توی کرار هم حضور داشته بشه.

امیدوارم در کنار ساخت کرار ایران بدنیال یک تانک مدرن هم باشه T14 گفته شده که ممکنه به مصر فروخته شه نمیدونم حاضر باشه T14به ایران بفروشه یا نه ولی بنظرم اگر به دنبال خرید با انتقال تکنولوژی در داخل هستیم تانک T90M جدیدترین ارتقاء روی تی نود هست که از توپ2A82 تانک آرماتا به همراه بعضی سیستم های تانک آرماتا بهره میبره به همراه موتور دیزلV-93 با 1130 اسب بخار به همرا زره رلیکت و سیستم Automatic target tracking کالینا و همینطورم ذخیره سازی ایمن تر مهمات بنظرم با توجه به توپش میتونه کمک زیادی برای ما باشه.

https://www.defensetech.org/2011/11/14/video-russias-t-90m-main-battle-tank/?mobile=1

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک تانک چقدر باید ارتقا و تغییر پیدا کنه تا بشه اون رو یک تانک جدید به حساب آورد ؟

فی المثل همین کرار ، سازه برجک که کاملا تغییر کرده ، توپ تغییر کرده ، الکترونیک تغییر کرده ، نوع زره تغییر کرده ، (موتور مشخص نیست!)
چرا هنوز هم کرار ارتقایی برای تی 72 به حساب میاد ؟
صرف تغییر شاسی مبناست ؟

---------------------------------------

کسی اکانت جینز رو نداره تا مقاله کامل رو ببینیم ؟
http://www.janes.com/article/68670/analysis-iran-unveils-karrar-upgrade-for-t-72-tanks ویرایش شده در توسط iliasd
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک چیزی رو خدمتتون عرض کنم اونم اینکه  همه ما خوشحالیم از اینکه تانک بهتری داریم نسبت به قبل و امیدوارم کاملا بومی باشه که اگه نباشه اصلا خوب نیست .درسته همه جای دنیا محصولی رو 0 تا 100 بومی تولید نمیکنن اما ما کجامون شبیه بقیه دنیاست که تو این مورد بخوایم با بقیه مقایسه کنیم؟اونا مال کشور های معمولیه نه ما .چرا ؟چون کشور صادر کننده 1001 دلیل برای لغو صادرات نداره و نمی تونه نازکنه و فشار بیاره.چون بازار خرید براش منحصر در 1 کشور(که در اینجا روسیه)نیست می تونه از شرکت های مختلف در کشور های مختلف خرید کنه و قرار داد های محکمی ببنده. پیش نیاز واردات درست مخصوصا در رابطه با محصولات نظامی دیپلماسی قوی هستش و وجهه مثبت بین المللی (منظورم وجهه در بین عامه جوامع خارجی نیست وجهه در نزد دولت ها) که متاسفانه ما این ابزار رو نداریم که اگر داشتیم الان برای داشتن همچین تانکی این همه ذوق زده نمی شدیم.ببخشید عرضم طولانی شد.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده هم از این ارتقاء خوشحالم ان شاءالله وزارتخانه با گام برداشتن به همین ترتیب در پروژه های هوایی هم مسیر حرفه ای رو در پیش بگیره. در مورد قاهر وزیر صحبت هایی اخیرا کردن هر چند خیلی بعید بنظر میرسه ولی با این رونمایی نور امیدی در دلمان روشن شد (ما به یک پرواز آزمایشی به جهت اثبات فناوری و اعاده حیثیت هم راضی هستیم)

با سلام

پس با توجه به این تصویر و تصویری که یکی دیگه از دوستان از خط تولید نشون داد توپ اصلی تانک کرار    2A46-M5    خواهد بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

(سوالم از این بابته که برخی دوستان در گروهای تلگرامی ظاهرا هنوز متوجه تفاوت نشدن و توپ کرار رو همون توپ اصلی 2A46  تی72 معرفی میکنن)

در ضمن بنظرتون دیل عدم استفاده از مازل رفرنس در توپ چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟ ( واقعا وجودش روی توپ ضروری بود )

ویرایش شده در توسط Thundar

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان ظاهرا کرار ارتقا تی 72 است . این مقاله رو بخونید. ظاهرا مولف اطلاعات خوبی در زمینه کرار داشته است
http://jangaavaran.ir/%D8%AA%D8%A7%D9%86%DA%A9-%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B1/
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم