Recommended Posts

1 ساعت پیش, koloot گفت:

سپاه تروریستی نشد اما تحریم شد. 

در گروه های تلگرامی به لینک زیر برخورد کردم :

https://www.treasury.gov/press-center/press-releases/Pages/sm0177.aspx

ادعا شده که در لینک بالا ( وزارت خزانه داری امریکا ) سپاه پاسداران به عنوان تروریسم جهانی نامگذاری میشود .

سایت خبری تابناک هم در لینک زیر :

http://www.tabnak.ir/fa/news/738246/خزانه‌داری-آمریکا-سپاه-را-شامل-قانون-کاتسا-دانست

اشاره کرده که : 

به گزارش ایسنا، این نکته حایز اهمیت است که بر خلاف ادعاهای قبلی آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در لیست سازمان‌های تروریستی قرار نگرفته است بلکه هم‌راستا با قانون کاتسا از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا مورد تحریم قرار گرفته است.

بالاخره تروریست اعلام شدیم یا خیر ؟

اوضاع تا چه حد وخیم است ؟

ویرایش شده در توسط BiBak
تکمیل پست قبلی و جلوگیری از ارسال مجدد پست جدید
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , M-ATF گفت:

اینکه ما به هیچ وجه نباید اجازه بدیم نهادهای اساسی و مهمی مثل سپاه رو تحریم کنن و یا کلا به هر شکلی بهش حمله بشه هیچ شکی درش نیست، سپاه از ارکان اساسی نظام مملکت هست و بخشی جدا از اون نیست، اگه سپاه مورد حمله قرار میگیره یا تحریم بشه یعنی به کلیت نظام حمله شده و تحریم شده.

اما نقد عملکرد یک نهاد خصوصا به لحاظ فنی اقتصادی رو نباید با این قضیه قاطی کرد، اینکه نقد فنی اقتصادی این نهاد رو معادل ارسال سیگنال تحریم از داخل به خارج بدونیم استفاده ابزاری از دشمن خارجی در جهت اهداف جناحی هست. 

اونی که نقد می کنه دلش واسه این مملکت و نظام میسوزه چون اگه یه روزی خدای نکرده این نظام ضعیف بشه و یا زمین بخوره، دشمنان این مملکت بلایی سر این مرز و بوم میارن که بد تر از عراق و سوریه باشه و عملا چیزی از ایران نمونه که بخواد یه ولتی جلوشون قد علم کنه.

پس باید اصلاح کرد وضعیت رو و این با نقد ممکنه، ولی متاسفانه یه سری سرشون رو کردن تو برف هیچی نمیبینن جز گل و بلبل، کسیم چیزی بگه کلا تکفیرش می کنن.

با سلام دوست عزیز!:rose:

1)دوست عزیز من نه سخنگوی ((س پ ا ه)) و نه وابسته به این نهاد می باشم و نه سینه چاک آن،فقط  و فقط متن یک روزنامه رو باز نشر دادم!فقط همین((آدرس هم ذکر کرده ام،چه خوب و چه بد))!خوشبختانه تا انجایی که می دانم نه تکفیر هستم که دیگران را تکفیر کنم نه قدرت سر زیر برف کردن دیگران را دارم!

2)من به هیچ عنوان خطا،اشتباه و مشکل  نه تنها در نهاد های (( ن ظ ا م ی))بلکه در تمامی نهاد ها کتمان نکرده و نخواهم کرد،این  امور را قابل نقد منصفانه(نه جناحی، نه قبله ای و نه گروهی)می دانم،بلکه حق اصلی و اساسی جامعه ایرانی می دانم!

3)به من ربطی ندارد!(( نه مسئولیتی در این مورد دارم و نه ادعای کارشناس بودن  در این موارد دارم و نه اطلاعات دقیق به عبارتی دیگر نه سر پیاز هستم و نه ته آن)) فقط سئوال و  تعجب من در این است اگر تمامی هزینه های پروژه های در دست نهاد های نظامی((تمامی نهاد ها))در  طی دوران انقلاب را جمع کنید برابر یک سال قاچاق،مفاسد بانکی،دزدی های اقازاده ها(ژن های برتر) و غیره .....نمی شود،چه شده است؟همه نیمه خالی لیوان را می بینند،،برای مثال عرض می کنم اگر تمامی دزدی های دوران خاندان پهلوی را جمع کنید برابر تمامی اختلاس های  بانکی(نهاد های وابسط به د و ل ت) فقط طی دوسال گذشته نیست!کمی هم منصف باشیم!عدالت چیز خوبی است!

3)در بالا هم گفتم من  نه سخنگوی ((س پ ا ه)) و نه وابسته به این نهاد می باشم و نه سینه چاک آن،،،،اما انچه که گفتم در طول چند سال گذشته،بارها گفتم و همچنین بار دیگر می گویم(در همین سایت)،نیروهای نظامی ایران چه زود و چه دیر از سوریه خارج خواهند شد و علت اصلی و اساسی ان هم فشار های داخلی (و همچنین استفاده و کد دادن ان ها به قدرت های خارجی) می باشد،واین اعمال فشار داخلی به نظر این بنده با فروکش ظاهری(گفتم ظاهر) تحولات در سوریه،اهنگ بیشتر خواهد گرفت!

4)در مرود آن مطلب  که عنوان کردم:: (( فرماندهی مسائل منطقه ای را به وزارت خارجه بسپارید و در ادبیات خود تجدیدنظر کنید! ))::رفرنس از  خود سایت روزنامه بیان کردم:سئوال اصلی این است بیان این موضوع در این مقطع زمانی با توجه به فشار اصلی و تهدید های امریکا طی چند هفته گذشته بر روی این نهاد ((س پ ا ه))بوده،چه مفهومی دارد؟سئوال بسیار ساده و جواب هم بسیار ساده؟؟؟؟

http://uupload.ir/files/s055_untitled.png

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
32 minutes قبل , BiBak گفت:

بالاخره تروریست اعلام شدیم یا خیر ؟

اوضاع تا چه حد وخیم است ؟

با سلام دوست عزیز:rose:

با توجه به اوضاع  حساس منطقه،فشار ها بیش از بیش بر سپاه افزایش پیدا خواهد کرد(چه داخلی و چه خارجی)!سپاه پاسدارن باید خود را محیا یک دفاع تمام قد و نفس گیر در داخل کشور  از دستاورد های انقلاب کند،واقعیت تحریم ها و فشار های چند سال گذشته بر این است که نقشه اطاق فکر ضد انقلاب از طرحی بسیار سخت نسبت به این نهاد و نهاد های انقلابی  خبر می دهد(با توجه به حمایت بعضی از  اعمال داخلی )،

،،،،،،،،هدف نهایی ضعف در نهاد های انقلابی،تجزیه کشورهای منطقه و مهار جبهه مقاومت می باشد،،،،،،،،،،،،،،،،

1)اهداف بعدی عبارت است:

الف)چرخش فکری جامعه نسبت به این نهاد و عنوان کردن ان به عنوان مسبب بعضی از گرفتاری های جامعه،این امر سالهاست که شروع شده...

ب)ضعف بنیه عقیدتی،نظامی و مالی این نهاد

پ)خروج تدریجی از سوریه و کاهش تاثیر گذاری بر اوضاع منطقه

ت)درگیر کردن چه فکری و عملی این نهاد در داخل کشور

...... و غیره

• Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سپاه را باید از هر جهت تقویت کرد

انسانی

اعتقادی 

مالی

تجهیزاتی

اختیارات

و...

شکست پروژه داعش در منطقه بدجور دماغ آمریکاییها رو سوزانده

• Upvote 12
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , hosm گفت:

سپاه را باید از هر جهت تقویت کرد

نیرو های نظامی باید لگشونو از اقتصاد . سیاست و فرهنگ کشور (به خصوص اقتصاد) بکشن بیرون.

ولی به عنوان سازمان امنیتی و نظامی باید تا جایی که میشه تقویتشون کرد.

کم کاری در توسعه توان دفاعی کشور از هر لحاظ (موشکی. سایبری. پدافند و زرهی و...) به هیچ وجه قابل قبول نیست. 

ویرایش شده در توسط BarraGe
  • Upvote 17
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به راهبرد جدید آمریکا که در آن عملا به چیزی کمتر از نابود کامل ملیت و کشور ایران رضایت نمی دهد ، ما باید فکر خرید تسلیحات خارجی را از سرمان بیرون کنیم ، چون نمی دهند .

از این رو به نظر من ، باید برای خرید فرصت ، خود را به سلاح های اتمی مجهز کنیم و با اصلاح اقتصاد و صنعت و کشاوری و نظام اداری و سیاسی کشور بپردازیم و  یک قدرت درون زای پایدار ایجاد کنیم . ولی بر اساس شواهد ، حقله ی اول و حاکم بر ایران   همین روش کج دار و مریض فعلی را ادامه خواهند داد و سعی می کنند با عافیت طلبی و گفتار درمانی و شعار کشور رو به پیش ببرند . با روند فعلی  فقط باید منتظر نابودی کشور  و ملیت ایرانی باشیم و کمر شیعه جعفری هم در ایران خواهد شکست.حرفم تلخه ولی با روند فعلی باید « انالله » ایران رو بخونیم .

من از بیگانگان هرگز ننالم كه با من هرچه كرد آن آشنا كرد

چرا من به استاتوس  دسترسی ندارم !؟  این پست جاش توی استاتوس بود نه اینجا .

• Upvote 14
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان من منظور از تحریم سپاه رو متوجه نشدم الان این تحریم های سپاه فقط به سران سپاه لطمه میزنه واسه خرید اسلحه و انتقال پول ها

یا رو اقتصاد مملکتم تاثیر داره؟ کسی اطلاعی داره

• Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , sinagood گفت:

دوستان من منظور از تحریم سپاه رو متوجه نشدم الان این تحریم های سپاه فقط به سران سپاه لطمه میزنه واسه خرید اسلحه و انتقال پول ها

یا رو اقتصاد مملکتم تاثیر داره؟ کسی اطلاعی داره

سلام بنظر دولت نمیتونه به سپاه پول بده. اگر بده تحریم باید بشه. حالا شما پول به نیروی نظامیت نخوایی بدی چی میشه؟ موفق باشید.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
43 minutes قبل , rastinrastini گفت:

سلام بنظر دولت نمیتونه به سپاه پول بده. اگر بده تحریم باید بشه. حالا شما پول به نیروی نظامیت نخوایی بدی چی میشه؟ موفق باشید.

اگه این باشه که خیلی خوبه بودجه رو میدن به ارتش دیگه به سپاه نمیدن ...ارتشم کمی از وضعیت بدش در میاد

کلا به نظرم باید با این محکومیت بین المللی سپاه و فشاری که روش ایجاد کردن تمرکز نیروهای نظامی روی ارتش رسمی باشه

• Upvote 4
  • Downvote 16

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , sinagood گفت:

روی ارتش رسمی

دوست عزیز جهت اطلاع! سپاه و ارتش و نیروی انتظامی، طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اجزای نیروهای نظامی هستند! زیاد مهم نیست نظر من یا شما چی هست، یا اصلا این نظام سیاسی مورد قبولمون هست یا نه! قانون اساسی رسمیت داره!

بعضی وقت ها یک چیزی میگید آدم میمونه جواب بده یا خودکشی کنه! 

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات، پلیسی، ایمنی و امنیتی
زمان : 24 تا 27 مهر ماه 1396

مکان: تهران، مصلای حضرت امام خمینی(ره)

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 hours قبل , sinagood گفت:

اگه این باشه که خیلی خوبه بودجه رو میدن به ارتش دیگه به سپاه نمیدن ...ارتشم کمی از وضعیت بدش در میاد

کلا به نظرم باید با این محکومیت بین المللی سپاه و فشاری که روش ایجاد کردن تمرکز نیروهای نظامی روی ارتش رسمی باشه

!!!به یارو گفتن زلزله همه خانه ها  شهر رو نابود کرده!

گفت خدا را شکر من که بی خانمان بودم!rolling_on_the_floorrolling_on_the_floorrolling_on_the_floor

آب همه جا رو برده دادچچچچچچچ،حکومت در بدترین وضعیت اقتصادی است،دولت ؟؟؟؟،مردم خسته وبی کار،فشار تحریم ها روز به روز افزایش می یابد،فروش نفت کاهش یافت،تحریک قومیت ها ومذاهب در داخل کشور،و غیره.........حالا شما فکر تقسیم بودجه نداشته هستید!!

!!!!!!!!!!!!!!!!لطفا کامنت های که شامل هیچ گونه توهینی نیست ،نشان دهید!چند کامنت این بنده بدون هیچ مشکلی حذف شده است،لطفا حداقل آزاد بیان را در سایت رعایت کنید!!!!!!!!!!!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , ma1365 گفت:

!!!به یارو گفتن زلزله همه خانه ها  شهر رو نابود کرده!

گفت خدا را شکر من که بی خانمان بودم!rolling_on_the_floorrolling_on_the_floorrolling_on_the_floor

آب همه جا رو برده دادچچچچچچچ،حکومت در بدترین وضعیت اقتصادی است،دولت ؟؟؟؟،مردم خسته وبی کار،فشار تحریم ها روز به روز افزایش می یابد،فروش نفت کاهش یافت،تحریک قومیت ها ومذاهب در داخل کشور،و غیره.........حالا شما فکر تقسیم بودجه نداشته هستید!!

!!!!!!!!!!!!!!!!لطفا کامنت های که شامل هیچ گونه توهینی نیست ،نشان دهید!چند کامنت این بنده بدون هیچ مشکلی حذف شده است،لطفا حداقل آزاد بیان را در سایت رعایت کنید!!!!!!!!!!!

جو نده دوست عزیز بنده هم میدونم هزار و یک مشکل هست ولی امید به اصلاح و تغییر هم زیاده

همین قدم های کوچیک ...تغییرات کوچیک اصلاحات مرحله به مرحله طی بشه تو سیاست خارجی مون نگرش های جدیدی داشته باشیم همه چی ممکنه

تمام این مشکلات  و بیکاری و سایر مسائل قابل حله با اصلاحات قدم به قدم که من هنوز به دولت روحانی امیدوارم هر چند بعضیا با بعضی شعار ها بعضی حرکات بعضی موضع گیری ها

تمام چیزی که دولتش ساخته رو میزنن زمین نمونش سخنرانی خوبش در سازمان ملل که با ازمایش عجیب موشکی و دور دادن به حرفای ترامپ دوباره فضا علیه ما ملتهب شد

توهینی به سپاه نکردم گفتم حالا که مورد تحریم بین الملل هست و با شعار تروریست تروریست امثال ترامپ دنیا رو علیه اش بلند میکنن ما کمی رو سایر نیرو هامون تمرکز کنیم

• Upvote 3
  • Downvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 23 مهر 1396 در 01:58 , sinagood گفت:

جو نده دوست عزیز بنده هم میدونم هزار و یک مشکل هست ولی امید به اصلاح و تغییر هم زیاده...

سلام

یک پیشنهاد. مستند "پرزیدنت آکتور سینما" را ببینید.

موفق باشید.

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مطالب مشابه

• توسط hamedof
      سلام خدمت دوستان میلیتاری ! با توجه به اینکه سامانه باک توسط آقا سینا معرفی شده ولی من مطلبی در مورد محافظ رادارهای سیستم باک چیزی ندیدم تصمیم گرفتم که نحوه محافظت سیستم باک توسط روسیه رو برای دوستان شرح بدم . سعی می کنم خلاصه و مفید بنویسم .

همیشه سامانه های راداری فعال در معرض هدف قرار گرفتن موشک های ضد راداری نظیر KH-58 و AGM-88 HARM قرار داشته اند ، بدین منظور شرکت Almaz-Antey روسیه به این فکر افتاد تا برای حفاظت از سیستم های راداری سامانه های پدافند هوایی خود نظیر BUK سامانه ای را طراحی کند تا قابلیت انهدام موشک های ضد رادار را درست در لحظه ی قبل از برخورد دارا باشد .

بدین منظور این شرکت سامانه ی Gazetchik را طراحی کرد .

این سیستم متشکل از 4 قسمت اصلی می باشد .

قسمت اول یک آشکار ساز مستقل از رادار می باشد که وظیفه کشف موشک های ARM را دارد.
      قسمت دوم دیکوی های فرکانس رادیویی فعال هستند .
      قسمت سوم قسمت نیز بخش اقدامات پسیو سامانه به وسیله ی chaff ها و aerosols است .(معمولا 3-4 عدد پرتابگر وجود دارد که تا زاویه 90 درجه از جلو و با دید 360 درجه چف ها قابل پرتاب هستند)
      آخرین قسمت این سامانه هم قسمت ارتباطی با رادارهای محفاظت شده و یا مرکز فرماندهی می باشد .

نحوه ی کار:

زمانی که یک ARM به رادار نزدیک میشود ، آشکارساز سامانه شروع به هشدار دادن به مرکز کنترل می کند . سپس مرکز فرماندهی دیکوی های راداری را برای منحرف سازی موشک ایجاد می کند و درست چند ثانیه قبل از برخورد موشک به رادار chaff ها و aerosols از طریق محفظه های به سمت موشک شلیک میشوند و درست روبروی موشک منفجر میشوند و باعث انحراف موشک به پایین میشوند و اینگونه رادارها جان سالم به در می برند ، البته اگر حتی 1-2 ثانیه چف ها دیر شلیک شوند امکان نابودی خود سامانه ضد ARM نیز وجود دارد چون در فاصله بسیار نزدیک به سامانه قرار می گیرند .

این هم چند عکس از نحوه ی نابودی ARM . (داخل کلیپ این موشک از یک عدد اف 22 شلیک میشود و بعد از اینکه موشک نابود می شود سامانه باک 8 عدد موشک به سمت اف 22 ها شلیک می کنند و هر 3 آن ها رو به درک واصل می کند )

روی تصویر کلیک کنید تا با بزرنگمایی بیشتری نحوه مقابله رو ببینید...

فقط برای میلیتاری

ترجمه : hamedof

استفاده از مطلب با ذکر نام مترجم و سایت میلیتاری بلامانع است

منابع:
      http://militaryforce...n-6-98-669.html
      http://pvo.guns.ru/rtv/gazetchik.htm
      http://articles.jane...Federation.html

با تشکر از شما.منتقل شد.
      OPS
    • توسط karmania20152015
      بسم الله الرحمن الرحیم 
      بر فراز کوزوو

عملیات ناتو بر فراز اسمان کوزوو درس هایی تاریخی برای هر علاقه مند به مباحث پدافند دارد ذکر این نکته لازم است بررسی این بخش از تاریخ باعث بروز سوتفاهم هایی نیز شده است ریشه این سوتفاهم ها در تعداد بسیار کم پرنده منهدم شده سرنشین دار از جمله جنگنده ها توسط پدافند هوایی صربها( در مقایسه با تعداد پروازهای انجام گرفته طرف مقابل) و از جهت دیگر نادیده گرفتن همزمان این نکته یعنی قدیمی بودن بخش بزرگی از دارایی پدافندی هوایی صربها میباشد. البته نکاتی مانند مجهز بودن بخشی از این دارایی به سیستم های اپتیکی وحراراتی IR و ناچار شدن تمامی پرنده های ائتلاف به پرواز  در ارتفاع بالای 10,000 ft و یا تلفات نسبتا بالای پهبادهای شناسایی ائتلاف ( بالای 47 فروند) از جمله مواردی هستند که بررسی این بخش از تاریخ نظامی را هیجان انگیزتر میسازد.
      سازمان پدافند هوایی صربستان متشکل از تجهیزات معمول شوروی در دهه 70 الی 80 میلادی بود بخش رو به کاهشی از این تجهیزات شامل سامانه سام-2 بود و تعداد کمی سامانه سام-3 Pechora که به تازگی مدرنیزه نیز شده بودند از دارایی های با ارزش این ارتش به حساب می امد.پیش از شروع جنگ داخلی یوگسلاوی فرماندهی پدافند این کشور دارای 6 باتری سام-2 بود که شامل 40 لانچر تک ریل بود جالب است بدانید تا اوایل سال 1999 تنها 3 باتری از این سامانه عملیاتی و اماده جنگ بود.همچنین 14 باتری سام-3 با 60 لانچر چهار فروندی نیز از  تجهیزات دیگر  یوگسلاوی بود که حدود 50 لانچر عملیاتی تا سال 1999 موجود بود. 
      دفاع هوایی میدانی این نیرو نیز شامل چهار باتری از سامانه سام-6 بود که دوتای انها توسط صربها در منطقه کوزوو مستقر شده بودند تا قبل از شروع جنگ داخلی 70 درصد از این سامانه اماده عملیات بود که این رقم به 25 درصد در طول جنگ داخلی در سال 1999 رسیده بود.این دارایی شامل شش رادار مستقل 1S91 نیز بود که هر رادار چهار لانچر را تغذیه می کرد.که همین امر انعطاف پذیری این سامانه را تا حد زیادی  کم کرده بود.
      در بخش پدافندی کوتاه برد تجهیزات  شامل سامانه های سام-9و سام-10 و سام-13 بود که البته بخش بزرگی از ان سام-9 بود شامل 113 لانچر ان در دهه 70 میلادی تحویل یوگسلاوی شده بود.وحتی موشک نیز تحت لیسانس در داخل کشور تولید شده بود.علاوه بران 17 سامانه سام-13 نیز که نسبتا مدرن تر نیز بودند در دهه80 تحویل این کشور شده بود که برخلاف  سام-9 از قابلیت تفکیک هدف از فریب دهنده های حرارتی نیز برخوردار بود.در کنار این سامانه ها صربها در تلاشی داخلی موشکهای هوا- هوا حرارتی ساخت شوروی از جمله موشکهای ار73 و ار 60  را نیز در قالب سامانه های زمین به هوا  برروی ارتفاعات مهم تحت عنوان Pracka  (تیرکمان)استفاده میکردند و حتی بعدها ادعای موفقیت موشک ار73 در انهدام هدف نیز اعلام شد که البته اسناد قابل دفاعی برای ان منتشر نشد.
      پایان بخش-1

نصب موشکهای ار73( تصویر بالا) و ار 60 (تصویر پائین) روی خوردو زرهی Praga M53/59  توسط مرکز تحقیقات دفاعی و مرکز تست نیروی هوایی یوگسلاوی 

منابع http://pvo.guns.ru/russia/index5.htm
    • توسط MR9
      در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس ملت ایران 1399 - 1359 
      و شش هزارمین پست بنده در بزرگترین انجمن نظامی وب پارسی 

لینک دانلود

مجله الکترونیکی بزرگترین انجمن نظامی وب فارسی 

پی نوشت :

1- لازم به یادآوری است که این شماره بدلایلی از جمله برخی مشکلات غیر قابل پیش بینی  ، با مقداری تاخیر  تقدیم دوستان شد . با این حال انشا...در تلاشیم تا با نظم دهی هر چه بیشتر  به روند انتشار این مجله الکترونیک  ، پاسخی به محبتهای بی نظیر مخاطبان انجمن میلیتاری و مجله ناورد داده شود .

2- بااین حال می بایست در اینجا  از نویسندگان و مترجمان این شماره و همچنین برادر ارجمند جناب @HRA که علیرغم همه مشکلات و گرفتاری ها  بار اصلی زحمات را بردوش داشتند  و همچنین برادر عزیز @worior برای تهیه و آماده سازی داده نمای رزمایش پیامبر اعظم (ص) 14 و اخوی ارجمند ما ، جناب  @eshqali که بعنوان مُصحح به مجله میلیتاری محبت دارند ،و درنهایت برادر عزیز جناب @remo  تشکر ویژه و اختصاصی شود ، چرا که بدون توجهات خاص این عزیزان ، ادامه حیات ناورد ممکن به نظر نمی رسید .. 
      3- از همه دوستان و مخاطبان که به رسانه های مجازی دسترسی دارند ، تقاضا می شود که لینک  ارائه شده در این صفحه را برای آشنایی سایرین بصورت گسترده به اشتراک گذارند ..

سپاس فراوان 

تحریریه مجله الکترونیکی  بزرگترین انجمن نظامی وب فارسی 

• توسط Skyhawk
      اژدر والفجر:

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.